Když se pes bojí bouřky...

(článek psaný pro Svět homeopatie autor: MVDr. Lada Paulů)

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MVDr. Lada Paulů

Bojí se váš domácí mazlíček většího hluku? Děsíte se již předem, kdy bouchnou dveře, kdy se v sousedství rozjasní ohňostroj nebo kdy začne za okny bouřit? 

„Nejčastěji používaným lékem na strach z bouřky je Phosphorus“, říká MVDr. Lada Paulů,veterinární lékařka, která radí čtenářům Světa homeopatie v naší nové Veterinární poradně. „Doporučila bych Vám ředění 15 C 1× týdně a v případě akutního strachu (např.silvestr, bouřka) zintenzivnit podávání. To znamená, že když o stresové události víte, dejte to dané ráno 1 dávku (5 granulí) a během "akce“ dávku zopakujte, případně lék podávejte každých 30 minut a podle intenzity příznaků interval podávání léku prodlužujte.

Dalším lékem, který se dá použít je Aconitum napellus 15 nebo 30 C. Použila bych ho v případě, že strach začal po nějaké „šokové“ události (např. když za ní bouchly dveře,…) a reaguje úprkem pryč.

Pokud je pes extrémně mazlivý, závislý na majitelích, cizích lidí se spíše straní a je rád na čerstvém vzduchu (procházky) zkusila bych Pulsatilu 30 C 1× týdně a ve chvílích akutního strachuPhosphorus 9 nebo 15 C podle výše zmíněného schématu.

Pokud by Vám pes nezareagoval na některý z těchto „receptů“, bude problém hlubší. V takovém případě Vám doporučuji osobní konzultaci přímo u lékaře-homeopata.

Ještě bych chtěla čtenářům Světa homeopatie doporučit tzv. modifikaci chování. Nevím jak se během, např. bouřky, ke svým mazlíčkům chováte, ale chtělo by se chovat tak, jako že se nic neděje, nepřistupovat k nim, jakože bude mít určitě strach. Nemazlit se, pokud si to vynucuje nebo kňourá. Čim více budete své mazlíčky litovat, o to více se bude stav zhoršovat. Odměňujte vhodné chování. Když zůstane pes v klidu, dejte mu oblíbenou mňamku nebo ho pohlaďte."


MVDr. Lada Paulů
paulu@vet-lekar.cz
HOT-LINE:
+420 773 912 444


Ordinační hodiny - ordinace Lužany

Pondělí   9:00 - 11:00
Úterý    16:00 - 18:00
Středa    9:00 - 11:00
Čtvrtek 16:00 - 18:00
Pátek    9:00 - 11:00

mimo ordinační hodiny po dohodě na telefonu